Panenky pro Afriku

Jedním z projektů jak motivovat děti k pozitivní tvorbě a zároveň tuto kreativitu přeměnit v něco co pomůže dalším dětem v nouzi je vytváření šitých "afrických " panenek.
 

Studie provedená profesorkou Sally McGregor z Londýnské University College Institute of Chald Health, přišla k zjištění, že pomocí obyčejných hraček se výrazně zlepšuje výsledek při pozdějším vzdělání dětí v rozvojových zemích. Z tohoto důvodu, započala nová mezinárodní pomoc , Panenky pro Afriku. Projekt, na kterém se dosud podíleli děti v mnoha zemích, využívá jednoduché tvořivosti dětí k vytváření panenek pro jejich africké kamarády. Během několika let se podařilo odeslat z více než patnácti zemí něco kolem tisíce ručně vyrobených panenek. V roce 2006 jsme navázali na naši dřívější podporu dětských center Philani, které se starají o nemocné a podvyživené děti do 6 let z chudinských slumů obklopujících Kapské město. V dubnu 2007 jsme ve spolupráci s britskou pobočkou odeslali panenky do Philani společně se zásilkou sojového a sušeného mléka s dalšími hračkami.

„Při předávání dárků dětem v Philani Centru byli ručně vyráběné panenky tím nejdojemněji přijatým dárkem ze všech" oznámila nám zpětně pracovnice Centra po přijetí kontejneru s jídlem, léky, školními pomůckami, hračkami a stovkami panenek pro ty nejmenší. „Děti doslova cítili lásku, soucit a náklonnost, s kterou byli tyto hračky vyrobeny".

Projekty Děti dětem a Panenky pro afriku vytváří pomyslné mosty přátelství, jednoty a porozumění mezi dětmi z mnoha zemí. Tak jako děti z Philani Center, žijící v chudobě a čelící důsledkům nemoci AIDS mají možnost mít radost z jejich vlastní panenky, přináší tento projekt radost i pozitivní pohled na svět dětem, které tyto panenky vlastnoručně vytvořili.

Návod na výrobu přibližně 20 centimetrových hadrových panenek je velmi jednoduchý a zároveň využívá nejen dětskou tvořivost, ale stane se i zábavou. V případě zájmu tento projekt nás kontaktujte, rádi vám zašleme instrukce k výrobě "Afrických panenek". Kontakt zde.