Děti dětem

Celosvětový projekt Děti dětem (Kids to Kids)

    Program Děti dětem umožňuje dětem z celého světa povzbudit a podpořit své vrstevníky žijící v oblastech postižených chudobou nebo přírodní katastrofou. Děti obvykle připraví dárkové balíčky obsahující školní potřeby, hračky a kartičku s fotografií dítěte, jménem a krátkým pozdravem nebo nakreslí veselý obrázek.
    Na rozdíl od materiální humanitární pomoci se program Kids to Kids odehrává především v srdcích a myslích dětí. Obdarované děti zjišťují, že mohou mít kamarády i v jiných zemích, kteří na ně v čase tísně myslí a mají je rádi. Naopak děti, které dárky vytvořily, si uvědomují svou schopnost něco ve světě změnit k lepšímu. Z těchto dětí vyrůstají lidé s širším rozhledem, pochopením a globálním uvažováním.
Jak připravit balíček

Účelem balíčku je dát dětem v nouzi radost a pocit kamarádství. Kromě věcí uvedených níže by balíček měl vždy obsahovat fotografii a osobní vzkaz dárce. Pro děti v nouzi nejsou nejdůležitější dárečky v balíčku, i když jim určitě udělají radost, ale pocit, že mají někde kamarády, kteří na ně myslí a mají je rádi.
Balíček by měl obsahovat:

- výtvarné potřeby např.: obyčejnou tužku, pastelky, gumu, ořezávátko, sešit nebo blok A5 - nelinkovaný
- malou hračku (plyšák, autíčko, panenka, atd. (ne pistolky, apod.))
- hygienické potřeby (pasta, kartáček, mýdlo)
- na kartě A5 nalepenou fotografii dárce, jméno, věk, popř. školu, město, stát
- krátký vzkaz např.: "Ahoj! Jsem tvůj kamarád. Mám tě rád!", napsaný buď v jazyku země, kam se balíčky posílají, nebo v angličtině
- z druhé strany karty A5 je možné nakreslit veselý obrázek

Dárky a kartu je nejlepší vložit za zapínacího igelitového sáčku. Do balíčku nikdy nepatří potraviny a sladkosti, hračky typu pistolek, ani žádné náboženské symboly nebo obrázky.

Pokud balíčky organizuje škola, je vždy výborné, aby se děti ve třídě s balíčky dohromady vyfotily, a také aby balíčky byly stejně zabalené a měly podobný obsah. Děti, které balíčky dostanou, tak nebudou mít pocit, že někdo dostal něco lepšího než ony.

Informace:
Michaela Zdeňková
koordinátorka programu
mob. 739 616 529 

Kam poslat balíček:
 
Balíček je možno poslat poštou na adresu:

Oneness-Heart-Tears and Smiles
199 00 Praha-Letňany
Letovská 532

Nezapomeňte prosím označit zásilku heslem: "KIDS TO KIDS".

Indonésie 2019 - humanitární kontejner pro děti

V současné době probíhá sbírka pro děti v Indonésii, které byly vysídleny kvůli loňskému tsunami a zemětřesení.
Sbíráme školní potřeby (sešity, bloky, pastelky, školní tašky apod.), sportovní vybavení, hudební nástroje, hračky a kola všech velikostí.
V rámci projektu oslovujeme děti ze základních škol. Děti mají možnost připravit balíček se školními a hygienickými potřebami. Do balíčku také přikládají hračku a krátkou zprávu se svou fotografií. Tento projekt nazýváme KIDS TO KIDS (Děti dětem).
O tuto sbírku nás poprosila princezna Febri Gusti se svým manželem princem Dipokusumo Gusti, kteří jsou ze Surakarty. Surakarta, často nazývaná Solo, je město ve střední Jávě v Indonésii s více než 520 000 obyvateli. Město je sídlem Surakarty Sunanate Keraton a princezna Febri a princ Dipokusumo jsou součástí královské rodiny.
Oba mají nesmírnou starost o děti, které byly vysídleny kvůli nedávnému zemětřesení v Indonésii. Balíčky budou rozdělovat ve vybraných školách indonéským dětem.
 

České děti věnovaly 5550 dárkových balíčků řádovým sestrám Matky Terezy pro chudé děti v Indii

Humanitární organizace The Oneness-Heart Tears and Smiles (Slzy a úsměvy srdce jednoty) ve spolupráci s Misionářkami Lásky předala do Indie sbírku 5550 dárkových balíčků. Sbírky se v rámci programu Kids to kids (Děti dětem) zúčastnilo přes 50 škol po celé České republice. Dárkové balíčky obsahují školní a hygienické potřeby, hračku a srdečný pozdrav od dětí, které je připravily.

Průběžná zpráva o projektu Kids to Kids (Děti dětem) – Nepál 2015

(květen 2016)
Rádi bychom Vás informovali o průběhu projektu dětských balíčků, které na závěr loňského školního roku s velkým zájmem a láskou připravilo mnoho českých školáků spolu s jejich rodiči pro chudé děti postižené ničivým zemětřesením v oblasti Káthmándú v Nepálu.

Nepál 2015 - kontejner odeslán do Káthmándú

Celkem se podařilo nashromáždit 5550 balíčků od více než 50 základních škol a dalších dobrovolníků. Na konci října byl kontejner odeslán do Káthmándú, odkud se po úspěšném příjezdu začnou balíčky na počátku roku 2016 distribuovat dětem do postižených oblastí ve spolupráci s místními vzdělávacími organizacemi.

Pomoc pro děti v Nepálu 2015

Informace k k účasti na mezinárodním humanitárním programu nazvaném
KIDS TO KIDS – Děti dětem:

V rámci programu Kids to Kids připravují naše děti dárkové balíčky pro děti z chudých zemí nebo oblastí postižených živelnou katastrofou.
    Od května připravujeme zaslání balíčků od českých dětí do zemětřesením postiženého Nepálu.