Pomoc pro děti v Nepálu 2015

Informace k k účasti na mezinárodním humanitárním programu nazvaném
KIDS TO KIDS – Děti dětem:

V rámci programu Kids to Kids připravují naše děti dárkové balíčky pro děti z chudých zemí nebo oblastí postižených živelnou katastrofou.
    Od května připravujeme zaslání balíčků od českých dětí do zemětřesením postiženého Nepálu.

Vaše děti mohou poslat dárkový balíček svým malým kamarádům do poničených nepálských škol a vesnic, které byli postiženy nedávnou přírodní katastrofou. Kromě hygienických a školních potřeb mohou děti nakreslit obrázek velikosti A5 jako pozdrav a povzbuzení pro děti, které ztratily střechu nad hlavou a zakoušejí chudobu a strádání. Z druhé strany obrázku děti nalepí svoji fotografii, napíší jméno, věk, adresu školy a krátký pozdrav v angličtině. Tímto jednoduchým způsobem mohou dát nepálským dětem vědět, že mají v České republice kamarády, kteří na ně myslí, soucítí s nimi a mají je rádi.  Myslíme si, že je to výborná příležitost pro naše děti, aby si uvědomily svou sounáležitost s dětmi z jiné vzdálené země a přesvědčily se, že i ony mohou svojí dobrou vůlí přispět ke štěstí těch, kterým se nežije tak dobře.

Pokud byste se chtěli zapojit do tohoto projektu, poprosili bychom Vás o připravení balíčků s těmito potřebami:


-    Kartáček a zubní pasta
-    Tuhé mýdlo a ručník
-    Propiska, tužka a pastelky
-    Blok na kreslení A5
-    Výživná tyčinka
-    Ořechová směs/sušené ovoce

Všechny potřeby by měly být uloženy v přiloženém igelitovém sáčku se zatahovacím zipem velikosti A4. Rádi bychom Vás také poprosili o společnou fotku dětí s balíčky uloženou na CD, kterou dostanou děti v Nepálu.

Balíčky by děti měly přinést do školy nejdéle do 15. června 2015.

Naším cílem je také pro děti z českých škol zprostředkovat zpětnou vazbu a po rozdání balíčků uspořádat besedu s video prezentací z předávání balíčku nepálským dětem. Také Vám zašleme děkovný diplom za účast na tomto projektu.

Humanitární služba The Oneness-Heart-Tears and Smiles sdružuje dobrovolníky z mnoha zemí, kteří ve svém volném čase organizují pomoc lidem v nouzi po celém světě (více informaci na www.humanitarnisluzba.cz).

Pokud budete mít jakékoli dotazy týkající se tohoto projektu, ráda Vám je zodpovím. Kontaktujte mě, prosím, na uvedeném telefonním čísle.

                                    S pozdravem a přáním pěkného dne,

                                    Michaela Zdeňková
                                    koordinátorka programu
                                    mob. 739 616 529   

Oneness-Heart-Tears and Smiles
199 00 Praha-Letňany
Letovská 532