Podpora vzdělání v Nikaragui 2017

V roce 2016 a 2017 proběhla sbírka pro školu Escola Sara Maria Parrales Nera, která sídlí ve městě San Jacinto v Nikaragui. Sbírku jsme pro její úspěch uspořádali již potřetí (dříve projekt proběhl v roce 2009 a 2012). Za podpory místní geotermální firmy Polaris, která zprostředkovala přepravu, jsme 1. srpna 2017 odeslali námořní dopravou darované věci v kontejneru.

Požadavkem školy v Nikaragui, která slouží 1000 školáčkům z širokého okolí, byly hlavně školní a sportovní potřeby. Děkujeme všem dárcům, kteří se velkoryse na sbírce podíleli a hlavně také všem školákům, kteří osobně připravili balíčky s pozdravem pro místní děti. Tyto balíčky děti vždy velmi potěší.

V zásilce nechyběly ani kanystry na vodu a jízdní kola, které jsou v tamní oblasti velmi praktické a potřebné a děti si jich velmi cení, protože často dochází do školy z odlehlých oblastí. Jacinto se nachází v distriktu Leon, nejchudší části Nikaragui, která sama patří mezi nejchudší středoamerické státy. V minulém projektu dostaly kola pouze děti, které prospívaly ve škole nejlépe. Nyní se podařilo nasbírat celkem 35 kol od těch nejmenších až po velké kola pro dospělé. Všechny kola jsme zkontrolovali a nechali odborně seřídit, případně opravit. Děti ocení také další sportovní potřeby jako fotbalové míče, ale také např. sportovní dresy. Minule byl velký úspěch s darovanými hudebními nástroji a při slavnostním předání si děti připravili hudební program. Nyní se nám podařilo poslat od těch nejmenších nástrojů pro děti až po kytary pro dospělé.

U doručení budou přítomni naši členové humanitární služby a vše zdokumentují. Budeme informovat dárce i školy a informace včetně fotografií zde zveřejníme.