Kontejner San Jacinto Nikaragua

Předání v Nikaragui 2017

Kontejner darů pro školu v San Jacinto na podzim v pořádku dorazil do Nikaragui a v listopadu bylo zorganizováno slavnostní předání, které proběhlo velmi dobře a všechny dary byly vysoce ceněny. Náš spolupracovník Jim Lewis řekl, že místní komunita i pracovníci firmy Polaris, kteří měli na starosti přepravu a doručení, byli naší snahou velmi insirováni.

Proto bychom chtěli velmi poděkovat všem dárcům, kteří touto cestou přispěli k lepším podmínkám a ulehčili život mnoha dětem. 

Škola se rozhodla podělit se o dary a balíčky od dětí také s menšími školami v okolí San Jacinto. Předání proběhlo po novém roce.
Školám a firmám, které se podílely na dárcovství jsme zaslali slide show z fotografií z průběhu celého projektu.

Podpora vzdělání v Nikaragui 2017

    V roce 2016 a 2017 proběhla sbírka pro školu Escola Sara Maria Parrales Nera, která sídlí ve městě San Jacinto v Nikaragui. Sbírku jsme pro její úspěch uspořádali již potřetí (dříve projekt proběhl v roce 2009 a 2012). Za podpory místní geotermální firmy Polaris, která zprostředkovala přepravu, jsme 1. srpna 2017 odeslali námořní dopravou darované věci v kontejneru.
 

Projekt pro školy v Nikaragui 2012

Od roku 2006 spolupracuje naše organizace se školou Santa Maria Parrales v San Jacinto (výslovnost: san chasinto) a dalšími školami v okolí. Nikaragua patří mezi nejchudší země Latinské Ameriky a distrikt León, kam San Jacinto patří, mezi nejchudší části samotné Nikaragui.
 
Škola Santa Maria Parrales slouží dopoledne 380 školákům základní školy a odpoledne 320 studentům střední školy. Zároveň škola v San Jacinto slouží jako podpůrné vzdělávací centrum pro další školy v odlehlých oblastech, celkově zahrnující kolem 1200 dětí. Školních pomůcek a dárkových balíčků od českých školáků bylo naštěstí tolik, že vystačily pro celkem 5 škol.

Do San Jacinto jsme poslali kontejner školních potřeb a dárků od českých a slovenských dětí už v roce 2009 (více informací o tomto projektu najdete zde).
 

Kontejner pro San Jacinto v Nikaragui

Kontejner potřebných školních pomůcek, sportovního vybavení a kanystrů na vodu byl doručen do městečka San Jacintao v Nikaragui v červnu 2009. Dárkové balíčky, školní brašny, psací a kreslící potřeby, sešity, kola, míče, basebalové soupravy, lékárničky a kanystry na vodu byly rozděleny mezi děti, školní personál a obyvatele městečka během hezké místní celodenní slavnosti, uspořádané speciálně za tímto účelem.