Není

Humanitární kontejner obdržely děti v Guatemale ke konci roku 2020

 

Na začátku roku 2019 jsme byli požádáni o sbírku pro děti v Indonésii. Indonésii v roce 2018 potkalo zemětřesení i Tsunami. Princezna Febri Gusti se svým manželem Dipokusumo Gusti, kteří nás o tuto sbírku poprosili, jsou ze Surakarty, kde jsou součástí královské rodiny. Oba měli nesmírnou starost o děti, které byly vysídleny kvůli zemětřesení v Indonésii.

Předání humanitárních věcí v Řecku na ostrově Lesbos - leden 2020

Velmi děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům, kteří se na projektu darování věcí pro humanitární kemp v Řecku podíleli.

Naši dobrovolnící měli možnost předat dary osobně a z jejich fotografií a videa Vám přikládáme tuto prezentaci. Na videu komentují předání Nikos a Katarina, kteří provozují restauraci s názvem Home for all (v překladu Domov pro všechny) a svým otevřeným srdcem, které do tohoto projektu vkládají, zlepšují životy všech lidí okolo.

Prezentace je v anglickém jazyce.

Probíhající sbírka pro humanitární kemp v Řecku

Pořádáme sbírku teplého oblečení - pánské, dámské a dětské pro humanitární kemp v Řecku. Kemp založili místní obyvatelé manželé Nikos a Katerina, se kterými se osobně známe. V lednu 2020 jim plánujeme darované věci předat.

Poprosili nás kromě teplého oblečení také o jakékoliv trvanlivé potraviny.

Pokud byste chtěli něco darovat, je možné věci přinést do jakékoliv prodejny Madal Bal v České Republice - seznam prodejen: http://madalbal.cz/cs/prodejny/

Děkujeme Vám

Indonésie 2019 - humanitární kontejner pro děti

V současné době probíhá sbírka pro děti v Indonésii, které byly vysídleny kvůli loňskému tsunami a zemětřesení.
Sbíráme školní potřeby (sešity, bloky, pastelky, školní tašky apod.), sportovní vybavení, hudební nástroje, hračky a kola všech velikostí.
V rámci projektu oslovujeme děti ze základních škol. Děti mají možnost připravit balíček se školními a hygienickými potřebami. Do balíčku také přikládají hračku a krátkou zprávu se svou fotografií. Tento projekt nazýváme KIDS TO KIDS (Děti dětem).
O tuto sbírku nás poprosila princezna Febri Gusti se svým manželem princem Dipokusumo Gusti, kteří jsou ze Surakarty. Surakarta, často nazývaná Solo, je město ve střední Jávě v Indonésii s více než 520 000 obyvateli. Město je sídlem Surakarty Sunanate Keraton a princezna Febri a princ Dipokusumo jsou součástí královské rodiny.
Oba mají nesmírnou starost o děti, které byly vysídleny kvůli nedávnému zemětřesení v Indonésii. Balíčky budou rozdělovat ve vybraných školách indonéským dětem.
 

Výstava kreseb od dětí k mezinárodnímu dni štěstí v New Yorku

V dubnu 2018 proběhla v New Yorku v budově Spojených Národů výstava k příležitosti Mezinárodního dne štěstí. Bylo zde prezentováno celkem 1700 kreseb od dětí z mnoha zemí světa. Z České republiky jsme na výstavu zaslali obrázky od dětí ze Základní školy Dřevnická ze Zlína.
Štěstí je pro děti velmi zajímavé téma k zamyšlení. Nekladou se dětem žádné meze v jejich fantazii a tak i jejich ztvárnění jde z hloubky jejich srdce. Žádný obrázek pak není lepší nebo horší, když se díváte očima dítěte. A takto byla pojata i tato výstava. Neuskutečnil se žádný výběr nejlepších obrázků. Všechny byly prezentovány stejným způsobem. Ambasadoři Spojených národů i všichni ti, kteří si obrázky prošli, byli jistě mile inspirováni.
 

České děti věnovaly 5550 dárkových balíčků řádovým sestrám Matky Terezy pro chudé děti v Indii

Humanitární organizace The Oneness-Heart Tears and Smiles (Slzy a úsměvy srdce jednoty) ve spolupráci s Misionářkami Lásky předala do Indie sbírku 5550 dárkových balíčků. Sbírky se v rámci programu Kids to kids (Děti dětem) zúčastnilo přes 50 škol po celé České republice. Dárkové balíčky obsahují školní a hygienické potřeby, hračku a srdečný pozdrav od dětí, které je připravily.

Jednorázové ochranné oděvy

V prosinci 2014 jsme předali pobočkám Charity v České republice celkem 1700 ks jednorázových operačních oděvů – kalhoty a trika, které díky své velikosti XL využijí jako svůj ochranný oděv při osobních návštěvách nemocných. Těšíme se na další distribuci těchto oděvů např. na Slovensko či do jiných zemí. Darováno bylo také 16 tlakoměrů a 14 sad operačního krytí.

Oblečení pro Ukrajinu

18. listopadu 2014 jsme ze zlínského skladu Madal Bal předali neziskové organizaci Charita Zlín 3 palety převážně zimního oblečení určené pro Ukrajinu.

Užitečným darem byly také boty, košile, čepice, ručníky a několik krabic oblečení pro děti všech věkových skupin. Zlínská Charita je velkou pomocí všem potřebným občanům ve Zlínském kraji a jsme rádi, že jsme mohli jejich prostřednictvím přispět k snadnějšímu přečkání zimy v těžkém období války na Ukrajině. 

Návšteva onkologickej kliniky

(Leden 2013) Vlado Kulíšek ako profesionálny mím účinkuje bez nároku na honorár pre deti v miestach, kde tieto deti majú nejaký problém a potrebujú zabudnúť na svoje starosti.Takto už účinkoval napríklad v Japonsku, v oblastiach postihnutých ničivou tsunami, alebo v detských domovoch vo Vietname. Jeho posledná cesta viedla do ruského Sankt Peterburgu, kde zahral na onkologickej klinike R. M. Gorbačovej. Vďaka svojej skúsenosti dokázal vykúzliť úsmevy aj na tvárach takto ťažko chorých detí.

Děti dětem v Tanzánii

V srpnu 2008, The Oneness-Heart-Tears and Smiles poslalo svůj první kontejner z Anglie do Dar-es-Salaam v Tanzánii. Součástí bylo přes 50 kol, 23000 tužek a dalšího školního vybavení včetně 24 počítačů, tabulí, knih a videí.