Angola - kde to začalo

Více než 40 let občanské války v Angole skončilo v dubnu 2002 historickou mírovou dohodou. Brzy poté obdržela naše organizace naléhavou žádost o zaslání humanitární pomoci, která by pomohla upevnit mír v zemi. Dobrovolníci The Oneness-Heart-Tears and Smiles se zapojili celosvětově a okamžitě začali posílat do Angoly velké množství léčiv, lékařského a zdravotnického materiálu, jídla, oblečení a dalších věcí.

Do této země, kterou UNICEF označila za "nejhorší místo na světě pro děti", jsme zaslali pomoc v hodnotě milionů dolarů z 13 různých zemí v rámci průkopnickém projektu. Když jsme začínali, ostatní organizace nás varovali, že je příliš nebezpečné posílat pomoc do Angoly. A také velmi drahé díky clu, které zavedla vláda.

Po měsících jednání s místními nevládními organizacemi, mnoha velvyslanci v Angole a zástupci vlády, vrchní činitelé Angoly nařídili, aby se našich 21 kontejnerů dostalo do Angoly bez nutnosti zaplacení cla a dalších poplatků. To bylo poprvé, kdy se do Angoly dostala humanitární zásilka bez nutnosti zaplatit astronomické poplatky!

Další fotografie