Rozvoj a ekonomická obnova

Předání humanitárních věcí v Řecku na ostrově Lesbos - leden 2020

Velmi děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům, kteří se na projektu darování věcí pro humanitární kemp v Řecku podíleli.

Naši dobrovolnící měli možnost předat dary osobně a z jejich fotografií a videa Vám přikládáme tuto prezentaci. Na videu komentují předání Nikos a Katarina, kteří provozují restauraci s názvem Home for all (v překladu Domov pro všechny) a svým otevřeným srdcem, které do tohoto projektu vkládají, zlepšují životy všech lidí okolo.

Prezentace je v anglickém jazyce.

Probíhající sbírka pro humanitární kemp v Řecku

Pořádáme sbírku teplého oblečení - pánské, dámské a dětské pro humanitární kemp v Řecku. Kemp založili místní obyvatelé manželé Nikos a Katerina, se kterými se osobně známe. V lednu 2020 jim plánujeme darované věci předat.

Poprosili nás kromě teplého oblečení také o jakékoliv trvanlivé potraviny.

Pokud byste chtěli něco darovat, je možné věci přinést do jakékoliv prodejny Madal Bal v České Republice - seznam prodejen: http://madalbal.cz/cs/prodejny/

Děkujeme Vám

Oblečení pro Ukrajinu

18. listopadu 2014 jsme ze zlínského skladu Madal Bal předali neziskové organizaci Charita Zlín 3 palety převážně zimního oblečení určené pro Ukrajinu.

Užitečným darem byly také boty, košile, čepice, ručníky a několik krabic oblečení pro děti všech věkových skupin. Zlínská Charita je velkou pomocí všem potřebným občanům ve Zlínském kraji a jsme rádi, že jsme mohli jejich prostřednictvím přispět k snadnějšímu přečkání zimy v těžkém období války na Ukrajině. 

Projekt pro školy v Nikaragui 2012

Od roku 2006 spolupracuje naše organizace se školou Santa Maria Parrales v San Jacinto (výslovnost: san chasinto) a dalšími školami v okolí. Nikaragua patří mezi nejchudší země Latinské Ameriky a distrikt León, kam San Jacinto patří, mezi nejchudší části samotné Nikaragui.
 
Škola Santa Maria Parrales slouží dopoledne 380 školákům základní školy a odpoledne 320 studentům střední školy. Zároveň škola v San Jacinto slouží jako podpůrné vzdělávací centrum pro další školy v odlehlých oblastech, celkově zahrnující kolem 1200 dětí. Školních pomůcek a dárkových balíčků od českých školáků bylo naštěstí tolik, že vystačily pro celkem 5 škol.

Do San Jacinto jsme poslali kontejner školních potřeb a dárků od českých a slovenských dětí už v roce 2009 (více informací o tomto projektu najdete zde).
 

Kontejner pro San Jacinto v Nikaragui

Kontejner potřebných školních pomůcek, sportovního vybavení a kanystrů na vodu byl doručen do městečka San Jacintao v Nikaragui v červnu 2009. Dárkové balíčky, školní brašny, psací a kreslící potřeby, sešity, kola, míče, basebalové soupravy, lékárničky a kanystry na vodu byly rozděleny mezi děti, školní personál a obyvatele městečka během hezké místní celodenní slavnosti, uspořádané speciálně za tímto účelem.

Angola - kde to začalo

Po měsících jednání s místními nevládními organizacemi, mnoha velvyslanci v Angole a zástupci vlády, vrchní činitelé Angoly nařídili, aby se našich 21 kontejnerů dostalo do Angoly bez nutnosti zaplacení cla a dalších poplatků. To bylo poprvé, kdy se do Angoly dostala humanitární zásilka bez nutnosti zaplatit astronomické poplatky!